“Yıllık Kira Gelir Beyannamesi”

 

Sayın Üyelerimiz,

2017 yılı içersinde, kiraya verdiğiniz dairelerden, 3.900 TL. üzerinde kira geliri elde ettiyseniz; yıllık kira gelir beyannamesi vermeniz gerekiyor. Beyanname vermenin son günü, 25 Mart 2018.

Saygılarımızla.

Yönetim Kurulu adına

Mehmet KARADAĞ

0532 372 8453

 


21 Ocak 2018 tarihli DUYURU
SS. Çağdaş Sinema Oyuncuları Konut Yapı Kooperatifi’nin Sayın üyeleri;

1- Bildiğiniz gibi 22/06/2016 tarihinde noter huzurunda yapılan kura sonucu evlerimizi teslim aldık. Kimimiz sattı, kimimiz satmak üzere bekletiyor, kimimiz ikamet ediyor, çoğunluğumuz ise kiraya verdi…

Belki de sanat hayatımız boyunca en anlamlı işini yapmış, hiç kimsenin başaracağımıza inanmadığı, hatta “vazgeçin!” diye telkin etmeye kalktığı ve her türlü engel, zorluk ve hukuksuzluğa rağmen inşaatı bitirip, her üyenin evine kavuşmasını sağladık.

Bu mücadelede üyelerin ekonomik gücünün farkındaydık. Bu yüzden kat karşılığı yöntemini kullandık ve tüm üyeler olarak, normalin çok altında ödediğimiz aidatlarla çok ciddi bir piyasa değeri olan “ikişer” dairenin sahibi olduk. Ve kiraya vererek hatırı sayılır kiralar almaktayız. Hatırlayacağınız üzere kura 3 aşamalı olarak;

a- Dubleks daireler        b- Normalden büyük daireler 2+1        c- 1+1 daireler.

Normal daireleri çekenlerin şerefiye durumuna göre belirlenmiş bir para alacağı, normalden büyük ve dubleks daireleri çekenlerin gene şerefiye durumlarına göre de gene belirlenmiş bir parayı üste ödeyeceği şekilde çekildi.

Üste para ödeyeceklerden gelen paranın tamamı üste para alacaklara ödenerek 0 (sıfır) sonuca ulaşacaktı.

Ancak bu hala yapılamadı. Nedeni ise üste para ödeyeceklerin bir kısmı hala BORÇLARINI ÖDEMEDİ.

Kurada normal daire çekenlere bu yüzden paraları ödenememektedir. Ayrıca 22/06/2017 tarihinde yapılan genel kurulda alına karara göre, şerefiye paralarını ödemeyenler aylık yüzde 1,40 oranında gecikme faizi ödeyecekler.

2- SS Çağdaş Sinema Oyuncuları Konut Yapı Kooperatifi’nin Sayın üyeleri, üyelikleriniz yani haklarınız ve yükümlülükleriniz hala devam etmektedir.

Yükümlülüklerinizin en başında aidatlarımızı muntazam ödemek gelmektedir.

Ancak aidat ödeme yükümlülüğünü yerine getiren üye sayımız maalesef çok az. Yani üyelerimizin büyük çoğunluğu “AİDAT ÖDEME” yükümlülüğünü yerine getirmiyor.

Oysa şimdi evlerimizi teslim aldık. Bu sembolik aidatları bile ödemekte zorluk yaşayan üyelerimiz; (kiradan elde ettiğimiz gelirleri düşünürsek) artık zorlanmayacakları aşikardır.

  • Aidatlarını muntazam ödeyen üyelerimize teşekkür ederiz.
  • Aidatlarını savsaklayan üyeleri ciddiyete davet ederiz.
  • Aidatlarını ödememeyi alışkanlık haline getiren üyeleri uyarıyoruz.

Üyelik vasfını devam ettirmenin, üyelik sorumluluklarını yerine getirmekle mümkün olacağını hatırlatırız.

Tüm bu hatırlatma ve uyarıların ışığında, yeni yılda mutluluk, esenlik ve huzur diliyoruz.

Yönetim Kurulu